Mini přípravka

Oddíl mini přípravky má hráče a hráčky již od 2 let. Učíme první fotbalové krůčky, ale naším úkolem není jenom naučit hrát fotbal, ale vypěstovat u dětí lásku ke sportu obecně. Každé dítě je jiné a má své slabé i silné stránky, které se snažíme rozvíjet pomocí různých her, překážek a dovednostních cvičení. Některé děti to baví hodinu, některé 20 minut. I to je v pořádku. U těch nejmenších je nutná přítomnost známé osoby (rodič, sourozenec, kamarád,…) a u těch starších zase velká dávka trpělivosti a nadhledu. Ty nejstarší a nejšikovnější posíláme do mladší přípravky. K prvnímu soutěžnímu zápasu mohou nastoupit v den svých 5. narozenin.

Na mne a moje pomocníky čeká v dalším roce úkol připravit tým, který by mohl od podzimu 2020 začít hrávat soutěže. Úkol to nebude jednoduchý. Zkusíme využít i některý z připravovaných turnajů, přátelských utkání, nebo navštívit ukázkový trénink profi trenéra. Vše samozřejmě dle zájmu dětí a rodičů.

Dále se snažíme oslovovat nové zájemce převážně z místních školek, ale i z okolních vesnic. Rád bych, aby se vědělo, že je zde připravený výborný sportovní stadion, spousta pomůcek a hlavně trenéři a pomocníci, kteří mají chuť něco malým hráčům a hráčkám předat a něco je naučit.

Trenér Kafka a kolektiv