OHLÉDNUTÍ ZA PODZIMNÍ ČÁSTÍ 2016

Do podzimní části mistrovského ročníku 2016/17 vstoupil Hrušovanský fotbal s 5-ti družstvy,z toho 4 jsou mládežnická.Jedná se o nejmladší kategorii na okrese mini přípravku,dále máme mladší přípravku,nově po letech i starší přípravku a druhým rokem mladší žáky.A posledním družstev klubu jsou dospělí hráči.Jak si naše družstva vedla v podzimní části se můžete dočíst v následujícím zhodnocení.

 Mini přípravka po roce tréninku a příprav,se zapojila do nové mistrovské soutěže své kategorie,která se pořádá pod záštitou OFS Brno-venkov.Nehrálo se na body a ani se nesestavovalo pořadí.Hrálo se hlavně proto,aby kluci získali herní praxi a užili si "opravdového fotbalu".

V rámci této soutěže jsme se utkali s dalšími šesti týmy z okolí Brna na čtyřech turnajích.

První turnaj se uskutečnil v Rajhradě a přesto,že jsme odjížděli se dvěma porážkami,podali kluci ve svých prvních "opravdových zápasech" proti domácímu RAFK a Opatovicím dobrý výkon a dokonce pětkrát skórovali.Ve druhém turnaji ve Zbýšově jsme v prvním zápase dlouho drželi krok s domácími,ale po vyrovnaném poločase,jsme nakonec prohráli.Družstvo Ivančic,které má mnohem větší herní zkušenosti,už bylo ale nad naše síly.Ani z tohoto zápasu jsme však neodešli bez vstřelené branky.Na turnaji v Ivančicích jsme se s domácími utkali znovu a znovu se projevila jejich herní převaha.Na tomto turnaji také kluci dosáhli i na svůj první "bod",když vybojovali remízu 6:6 s Rosicemi.Přestože většinu zápasu vedli,soupeři se podařilo těsně před koncem bohužel srovnat. Poslední turnaj podzimu jsme pořádali sami na domácím trávníku v Hrušovanech.V prvním zápase jsme výsledkově nestačili na věkově starší Podolí,ale předvedená hra byla výborná a kluci zaslouží obrovskou pochvalu za to,že se nevzdali a bojovali i proti takovému soupeři.V posledním "soutěžním zápase" podzimu jsme se konečně dočkali!Kluci výborným výkonem hladce přehráli hostující Zbýšov 9:4 a připsali si první "profesionální" vítězství.Gratulujeme!

Kromě těchto turnajů jsme sehráli i dvě přátelská utkání s RAFK Rajhrad.V těchto utkáních nešlo o výsledek,ani jsme branky nepočítali a soustředili se na hru,na zábavu a procvičili si i různé herní situace.Kluci si zahráli s dobrým soupeřem a určitě jsme se v přípravě nepotkali naposledy. Připravujeme další přátelská utkání s Rajhradem a i dalšími týmy.Chtěli bychom se také zúčastnit i zimních turnajů,například 27.12. v Ivančicích.

Herní praxe se na výkonech hráčů a celého mužstva viditelně projevila a družstvo se herně zdokonaluje,výkony jsou vyrovnanější a i organizace hry a přístup k ní je lepší.Svědčí o tom i fakt,že v každém utkání družstvo alespoň jednou skórovalo a neodešlo bez vstřelené branky.Věříme,že na dobré výkony z konce podzimu navážeme i v jarní části sezóny.

Chtěl bych také poděkovat všem,kteří se na chodu družstva podíleli,rodičům za jejich pomoc a trpělivost a FK 1932 za organizaci a podporu. 

 V podzimí části nastoupili: Oliver Malý,Tobiáš Sedláček,Filip Horký Šimon Miroš,Matěj Sedláček,Oskar Verner,Eliáš Karban,Michal Goliáš,Matyáš Malachovský,Lukáš Sedláček,Matyáš Karban,Tibor Uhnák,Mikuláš Duchoň.

 Branky vstřelili tito hráči: 12 - Tobiáš Sedláček,10 - Filip Horký,2 - Oliver Malý,1 - Matěj Sedláček,Oskar Verner,Lukáš Sedláček,Mikuláš Duchoň.

 Pokud byste se k nám chtěli přidat,přijďte se podívat na trénink ve ČT od 17:00 v hale na sportovním areálu,nebo potom od března 2017 na stadion v Hrušovanech,vždy ve středu a v pátek od 17:00.Rádi vás mezi námi přivítáme.

Text: Horký Jiří

 

 

Mladší přípravka ve svém druhém soutěžním ročníku si vedla již lépe,než ve svém premiérovém roce.Během podzimních utkání dokázala 4x vyhrát,1x remizovala a 9x prohrála,když několik dobře rozehraných utkání nedokázala dotáhnout do vítězného konce a dovolila soupeři v závěru zápasu obrat.Družstvo dokázala svým soupeřům vstřelit 96 branek,o které se podělili následující hráči: 34 - Viktorin Tomáš,24 – Viktorin Aleš,12 – Franzberger René,11 – Kvarda Sebastián,7 - Povolný Jonáš,3 – Vaszily Filip,Hradský Ondřej,1 – Šulek Alexander,Bodó Samuel.

 Družstvo se v zimním období účastní halové ligy v Žabčicích a trénuje pravidelně vždy v PO od 17 hod. na hale,pod vedením pana Aleše Viktorina a kolegů.

 

  

Starší přípravka byla po 2 letech znovu obnovena,díky většímu počtů dětí daného věku.Je složena z hráčů,kteří již věkem nepatří do mladší přípravky roč.2007,dále doplněna roč. 2006,který hrával za mladší žáky a novými zájemci.

Družstvo ve své premiérové sezoně sbírá herní zkušenosti a je ve skupině úplným nováčkem,od čehož se odvíjejí i jeho následné výsledky.Ale i toto družstvo dosáhlo svého dílčího úspěchu,když ve druhém vzájemné zápase s hráči z Medlova,dokázalo uhrát cennou remízu 9:9.

Družstvo dokázalo vstřelit svým soupeřům 42 branek,o které se podělili tito hráči: 25 - Drápal Vojtěch,8 - Kurečka Petr,5 – Švec Kevin,3 – Janča Filip,1 – Dvořáková Nikola.

 Družstvo se v zimním období účastní halové ligy v Žabčicích a trénuje pravidelně vždy ve ST od 17 hod. na hale pod vedením pana Michala Vrby a kolegů.

 

 

 Mladší žáci vstoupili do své druhé sezóny úspěšně.Vždyť už ve druhém zápase,v Podolí,slavili svoji první výhru.A byla to první výhra těchto hráčů v soutěžních utkání vůbec.Také si to náležitě oslavili! 

Celkově jsme na podzim odehráli 8 utkání a i když jsme byli v několika zápasech jasně lepší a ve hře jsme dominovali,získali jsme jen 4 body,za jednu výhru a jednu remízu.

Družstvo vstřelilo soupeřům 14 branek,byli to následující hráči: 6 – Miroš Milan,5 – Mišák Martin,2 – Kudělková Marie,1 – Cikán Viktor.Po první části figurujeme na 8. místě z 9 účastníků.

 Od začátku listopadu jsme zahájili zimní přípravu v hale.Tréninky máme každé pondělí a středu od 18:30 hod..Každý měsíc nás čeká turnaj a pár přátelských zápasů. 

Dále chci ještě poděkovat všem aktivním rodičům,kteří družstvu pomáhají.

Text: Kafka Jaroslav

 

 

 Muži - Uplynulou podzimní část hodnotíme pozitivně.Přezimujeme na čtvrtém místě z jedenácti účastníků.Což je nejlepší výsledek,jenž jsme dosáhli za posledních pár sezón,ve kterých jsme se spíše hledali.Omlazení kádru,zlepšení tréninkové morálky a hlavně pochopení toho,že si to kluci na hřišti musí odmakat sami,jsou dle mého názoru hlavní faktory zlepšení.Stále však máme na čem pracovat,jak po fyzické,tak herní stránce,i proto již vyhlížíme zimní přípravu,jenž odstartuje 5. ledna. Trénovat budeme dvakrát až třikrát týdně,zúčastníme se zimní ligy v Žabčicích a na přelomu ledna a února vyrazíme na několikadenní soustředění.

Za podzim máme bilanci 5 výher,2 remízy a 3 prohry,soupeřům jsme dali 18 branek,o které se podělili ti to hráči: 7 – Podborský Tomáš,5 – Šimoník Lukáš,2 – Pokorný Tomáš,1 – Badin Tomáš,Lauterbach Tomáš,Kratochvíl Jakub a Kudera Jonáš.

Některé prohry byly smolné,někdy jsme zase naopak vyhráli se štěstím.Nejvíce nás mrzí domácí ztráty,které byly mnohdy zbytečné.Mrzí nás hlavně kvůli našim fanouškům,kteří si opět našli cestu do ochozů našeho stadionu a za to jim patří velký dík.

Text: Tesař Petr

 

 

 Na závěr zbývá už jen poděkovat všem lidem,kteří se v roce 2016 jakkoliv podíleli na fungování klubu.Obecnímu úřadu za hlavní velkou podporu a všem ostatním partnerům,kteří přispěli k dalšímu zajištění chodu klubu.Poděkování patří také všem věrným fanouškům,za jejich podporu.

Nakonec všeho,už jen přání příjemně prožitých vánočních svátků,těm mladším hodně vytoužených dárků pod stromečkem a vše nejlepší v nadcházejícím novém roce 2017.