FK 1932 Hrušovany u Brna

Počátek vzniku fotbalového klubu je datován do roku 1932, který je i v jeho současném názvu.

Při založení se fotbal hrával pod názvem S.K. Hrušovany u Brna, následně se v padesátých letech přejmenoval na Tatran Hrušovany u Brna. Pod tímto názvem dosáhl i svých největších úspěchů, když v roce 1952 vyhrál tehdejší okresní přebor a postoupil do krajské 1.B třídy. V krajských soutěžích působil do léta 1961, kdy sestoupil zpět do okresního přeboru. Fotbalov7 klub v té době změnil název, když byl zařazen do tělovýchovné jednoty pod názvem Jiskra Hrušovany u Brna. Do léta 1968 se hrálo v Okresním přeboru, pak přišel sestup do 3.třídy, kde díky několika reorganizacím v okresních soutěží postihl klub v roce 1985 sestup do nově vytvořených 4.tříd (5.místo ve 3.třídě). V 70. letech se dorostencům podařilo probojovat do krajských soutěží, kde hráli dva roky. V roce 1990 se podařilo postoupit zpět do 3.třídy. V roce 1998 se na jeden rok spadlo. Ve 3.třídě se hrálo do roku 2004, kdy klub svůj několikátý boj o záchránu nezvládl. V ročníku 2007/08 klub doknce neměl družsvtvo mužů, když hráči již nechtěli hrát na provizorním hřišti za halou. V roce 2008 se od jarní části, začal hrát fotbal na novém travnatém hřišti. V roce 2010 se klub osamostatnil a vzniklo FK 1932 Hrušovany u Brna, který od léta 2010 hrál opět 3.třídu. Bohužel ale pouze jen dva roky, od léta 2012 se hraje aktuálně ve 4.třídě.

FK 1932 je organizovanou skupinou lidí, kteří mají rádi hru zvanou fotbal, nebo-li kopaná a chtějí ji naučit i ostatní zájemce, z řad našich mladých spoluobčanů a tím využívat volného času naší mládeže. V současnosti v FK 1932 působí tato družstva: Dospělí, Mladší žáci, Starší přípravka, Mladší přípravka, Mini přípravka a Starší páni.

Náš klub Vám nabízí sportovní zážitky každý den pro celou vaši rodinu. Neváhejte a využijte našich služeb. Náš tým je Vám vždy plně k dispozici. Naší předností je neustálé zkvalitňování a vylepšování námi nabízených služeb. Důkazem je stále vzrůstající počet spokojených členů.

Najdete nás na adrese: Stadion Václava Lajkeba, Jízdarenská č.684, Hrušovany u Brna